Bir engelde siz kaldırın!


​​Hayırsever bir vatandaş tarafından alınan tekerlekli sandalye, İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci ve Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar tarafından bedensel engelli Fadime Nur Eser'e (18) teslim edildi.


Çat kapı 'memnun kaldınız mı?' ziyaretleri kapsamında evde sağlık hizmetlerinden yararlanan bir aileyi ziyaret eden Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar'ın, "bizlerden bir isteğiniz var mı?" sorusuna, "kızım için bir tekerlekli sandalye olsa güzel havalarda onu dışarı çıkartıp gezdirebilirdim" diye karşılık veren annenin isteği yerine getirildi.


İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş tarafından alınan tekerlekli sandalye, aileyi evlerinde ziyaret eden, İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci ve Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar tarafından bedensel engelli Fadime Nur Eser'e (18) teslim edildi.


Herkesi, engellilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmaya çağıran Küçükkendirci, "18 yaşında engelli bir kızımızın engelini ortadan kaldırmak için çaba sarf eden Selçuklu İlçe Sağlık Müdürümüze ve hayırseverimize teşekkür ediyoruz. Engellilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve onların hayata tutunmasını sağlamak için bir takım çalışmalar yürütüyoruz. Ancak bu konuda hayırseverlerimiz başta olmak üzere bu toplumda yaşayan herkese görev düşüyor. Engellilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veren kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yardımcı olun, bir engelde siz kaldırın! " dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar