SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIKTA TÜRKİYE’YE MODEL YATIRIM


​Selçuklu sağlık alanında yeni yatırımlara kavuşmaya devam ediyor. Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

 

Selçuklu' da sağlık alanındaki yatırımlar artarak devam ediyor. Nişantaşı Mahallesi'ne yapılmış olan ve mülkiyeti Selçuklu Belediyesi'ne ait binanın 1. Katında yer alan bağımsız bölümlerin 78 Nolu Eğitim Aile Sağlığı Merkezi ile 159 ve 160 Nolu Eğitim Aile Hekimliği olarak hizmet vermesi amacıyla Konya Valiliği'nde işbirliği protokolü imzalandı. Konya Valisi Muammer Erol, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Koç arasında imzalanan protokol ile nüfusun yoğun olduğu Nişantaşı Mahallesi'nde sağlık alanında önemli bir eksiklik giderilmiş olacak.

 

Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey ile eğitim ve sağlık alanında bugüne kadar birçok protokol imzaladık diyen Konya Valisi Muammer Erol, "Aile Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği olarak hizmet verecek olan tesisten hem vatandaşlarımız hizmet alacak hem de Kamu Hastaneleri Birliği çalışanlarımız eğitim alacak. Eğitim alanında ve burada verilen sağlık hizmetlerinden istifade etmek anlamında bir kolaylığı, bir güzelliği bir arada yaşıyor olacaklar. Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Gökhan Darılmaz beye böyle bir hizmete vesile oldukları için canı gönülden teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik adına güzel bir örnek ve kopya edilmesini dilediğimiz bir örnek, hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

 

Altay, "İmzalanan protokol ile iki fayda bir arada olacak"

Selçuklu Belediyesi olarak sağlık alanında yaşanan her türlü eksikliği gidermeye çalışıyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Merkez mahallelerimizde aile sağlığı hizmetlerinin verimli olması için yeni bir sağlık tesisinin bugün imzasını attık. Özellikle merkez mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız hızlıca aile sağlığı merkezine ulaşabilecekler. Ayrıca burada, uzmanlık yapacak aile hekimlerimizde eğitim almış olacak. İki fayda bir arada olacak. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimize, Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı bir hizmete bugün başlangıç yapıyoruz, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Türkiye'ye örnek olacak bir protokole imza attıklarını söyleyen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, "Selçuklu Belediyemiz ve Eğitim Araştırma Hastanemizin ortaklaşa yürüttüğü Aile Sağlığı Eğitim Merkezi Konyamıza hayırlı olsun. Sayın Valimizin önderliğinde özellikle aile hekimlerimizin uzmanlık dönemlerinde eğitim görmesi açısından Türkiye'de ilk ve model olacak bir protokol imzaladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Türkiye'de İlk

Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği arasında gerçekleşecek protokolün Türkiye'de ilk olacağını söyleyen Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Koç, "Selçuklu Belediye Başkanımızın böyle bir imkanı bize vermesi büyük bir avantaj oldu. 20 civarında Aile Hekimliği araştırma görevlimiz var. Araştırma görevlilerimiz eğitimlerinin yarısını belli etkinliklerde görüyor yarısını da aile hekimliği yaparak sahada görmesi gerekiyor. Bu arkadaşlar rotasyon usulü ile bizzat hasta bakımını hocaları ile birlikte yapıp mecburi hizmete gitmeden önce sahada her türlü problem ile karşılaşmış ve çözmüş olacaklar. Arkadaşlarımızı hazır halde eğitmiş ve mecburi hizmetlerine göndermiş olacağız.  Dolayısıyla burası çok büyük önem arz ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Koç arasında imzalar atıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar