Konya İl Sağlık Müdürlüğü EBYS’ye Geçti


​Konya İl Sağlık Müdürlüğü'nde elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) kullanılmaya başlandı.

Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, Sağlık Bakanlığı'nın Elektronik Belge Yönetim Sistemine 1 Ekim itibariyle geçiş yaptıklarını belirterek, "Sağlık Bakanlığı ve sisteme entegre tüm kurumlarla yapılan resmi yazışmaların bütün süreçlerini elektronik ortamda gerçekleştireceğiz. Bu sayede kağıt, yazıcı, posta ve arşivleme gibi giderler sıfırlanacak ve en önemlisi yazışma süreçlerinde oluşan zaman kayıplarının önüne geçeceğiz" dedi.

Sistemin internet üzerinden kullanılması nedeniyle zaman ve mekân kısıtlamasının olmadığına dikkat çeken Küçükkendirci, "Artık masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona eriyor, elektronik ortamda hazırlanan belgeleri akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan inceleyerek, e-imzanız ile imzalayıp, ilgili kuruma gönderebiliyorsunuz. Böylece bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artarken, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalıyor" şeklinde konuştu.

Yazılımı ve sistem alt yapısı Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), belgelerin yazım, kayıt, erişim ve muhafaza işlemlerinin belirli bir plan dâhilinde yürütülmesini ve kayıtlı bilgilerin olabildiğince etkili bir biçimde işleme konulmasını sağlıyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar