Ambulanslar bu kez sandığa taşıdı


​Konya'da oy kullanmak isteyen hastalar, engelli ve yaşlı vatandaşlar sandıklara, Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ambulanslarla götürüldüler.

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde sağlık sorunları olup, oy kullanmak isteyen vatandaşlar, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Evde Sağlık Hizmetleri ve hastanelerin hasta nakil araçları ile sandığa götürüldü.

Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, "Konya genelinde oylarını kullanarak, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen ancak çeşitli sağlık problemleri nedeniyle oy kullanacakları sandıklara gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımız için, seçim öncesinde tüm tedbirler alınmıştı. Bu konuda 112, Evde Sağlık Hizmetleri ve hastanelerimize başvuran, tüm vatandaşlarımıza destek olarak oylarını kullanabilmelerini sağladık" dedi.

Acil sağlık hizmetlerinin aksatılmadığını da vurgulayan Küçükkendirci,"112 Komuta Kontrol Merkezimizin koordinasyonunda 112 Ambulanslarımızla 105, Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimizle 35, kamu hastanelerimizin hasta nakil araçları ile 152 olmak üzere toplam 292 vatandaşımız bu hizmetten yararlandı. Ülkemizin geleceği için, vicdani bir sorumlulukla oylarını kullanmak isteyen vatandaşlarımıza hizmet vermekten büyük mutluluk duyduk.  Bu hizmetin sunumunda görev yapan tüm sağlık personelimize teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar