Başkan Gün Bozkır Devlet Hastanesini Ziyaret Etti


​Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Numan Varol'u ziyaret ederek hastane hakkında bilgiler alarak, sorunları dinledi ve yerinde inceledi.

Bozkır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Numan Varol, Hastanenin bölge hastanesi olarak hizmet verdiğini, halk arasında yaygın olarak dolaşan 'hastanede doktor yok' söylentilerine karşın hastanede önemli bir doktor kadrosunun olduğunu ve birçok ilçelerde olmayan imkanların Bozkır'da mevcut olduğunu, hem kadro yönünden, hem de hizmet çeşitliliği yönünden hastanenin her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

Başhekim Op. Dr. Numan Varol, 2015 yılının Bozkır devlet Hastanesinin vermiş olduğu hizmetlerin yenilenmesi, gelişmesi ve önünün açılması açısından bir atılım yılı olduğunu belirterek, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, " Hastanemizin resmi olarak 25 olan yatak kapasitesi 50' ye yükseltilmiş ve bakanlığımızca hizmet rolü D grubundan C grubuna yükseltilmiştir. Bunun sonucu olarak hastanenin PDC (personel dağılım cetvelinin) güncellenmesiyle hastaneye yeni uzman hekimlerin gelmesinin önü açılmış oldu. Kurumumuzda hizmet verebilecek hekim kadrosu eski D Grubu PDC'miz de 15 iken yeni C Grubu PDC'miz de 25'e yükselmiştir. Mevcut durumda hastanemizde bir Genel Cerrahi Uzmanı, bir İç Hastalıkları Uzmanı, bir Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, bir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, bir  diş tabibi tam gün bir diş hekimi Perşembe-Cuma günleri ve acil serviste 4 pratisyen hekim görev yapmaktadır. Cuma günleri Göz Hastalıkları Uzmanı ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı geçici görevli olarak kurumumuzda görev yapmaktadırlar. Hastanemizin C grubuna yükseltilmesi meyvelerini vermeye başladı. 66. Dönem devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile hastanemize bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı  ( KBB) ve ikinci bir İç Hastalıkları Uzmanının ataması yapıldı ve önümüzdeki günlerde kurumumuzda göreve başlamalarını beklemekteyiz. PDC kadrolarına yeni giren diğer branşların önümüzdeki aylarda kurumumuza kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor."diye konuştu.


Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır Devlet hastanesi üzerinde halk arasında "hastane var, doktor yok" söylentilerinin asılsız olduğunu, muayeneden, tedavi ve ameliyata kadar hemen hemen tüm tedavilerin yapıldığını, halk dilinde bu algının yanlış olduğunu söyledi. Başkan Gün konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, "birçok vatandaşımız hastanemizde doktor yok diyor. Hastaneye ne zaman gittiniz dediğimizde, başka birilerinden duyduklarını söylüyorlar. Bugün hastanemizin ekipmanlarını, hizmet verdikleri alanlarını inceleyerek uzman kadrolardan bilgi alışverişinde bulunduk. Günde 15 ameliyat yapma kapasitesinde olduklarını, Hadim'den, Yalıhüyük'ten, Ahırlı' dan gelen birçok hasta olduğunu ve tedavi edildiğini gördük. Şu anda tek sıkıntımız gibi görünen kadın doğum uzmanı. Hastanemizin C grubuna yükselmesiyle birlikte uzman kadro anlamında oluşumu tamamlamak üzere olan hastanemizin bu sorununu da gidermeye çalışıyoruz. Halk arasında "Hastanede doktor yok" gibi yanlış algı var ve bu algıyı kırmamız gerekiyor. Tüm hemşerilerimizi hastanemize davet ediyorum. Tekrar belirtmek gerekirse uzman kadrolar hastanemizde hizmet tüm imkanlarla hizmet vermeye devam ediyor" diye konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar