14 Mart Tıp Bayramı Ankara’da ki menfur saldırı nedeniyle sade bir törenle kutlandı


​Ankara'da yaşanan ve milletimizi üzüntüye boğan hain saldırı nedeniyle daha önce İl Sağlık Müdürlüğünce duyurulan Konya'da ki 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri iptal edildi. 14 Mart Tıp Bayramında bu yıl sadece Anıt alanında çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene, İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Serdar Göktaş, Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Celalettin Vatansev, KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Neyhan Ergene, Konya Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Halil Öztürk, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, tıp fakültelerinden öğretim üyeleri ile sağlık yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Katılımcıların oldukça üzgün olduğu törene Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlandı. Ankara'da hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasından sonra İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının ardından tören sonunda kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, "13 Mart tarihindeki menfur saldırıdan dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tüm milletimize ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. 100 yıl önce, vatan mı? Eğitim mi? Sorusuna "vatan" diye cevap vererek Çanakkale'ye koşan genç tıbbiyeliler gibi, dün Ankara'da vatan diyen yine tıbbiyelilerdi ve Ankara hastanelerinde mesai kavramı olmaksızın yaralıların yardımına koştular" ifadelerini kullandı.

Konya'da ki Tıp Bayramı resmi kutlama programını bu sebeple iptal ettik diyen Küçükkendirci, "Bu duygularla, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, böyle menfur olaylarla karşılaşmamak dileğiyle saygılar sunuyorum" dedi. Konuşmanın ardından program sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar