Konya sağlığının geleceği inşa ediliyor


​Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Sağlık-Sen yöneticileri Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr.Hasan Küçükkendirci'yi ziyaret etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş'in; Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Himmet Bayar, Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, Sağlık-Sen Konya Üniversite Şube Başkanı Mithat Şafak ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette Konya sağlığı konuşuldu.

Sendikanın faaliyet ve çalışmaları hakkında Sağlık Müdürü Küçükkendirci'ye bilgi veren Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, "Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur-Sen ailesinin Sağlık-Sen olarak en kalabalık üyesiyiz. Üyelerimizin haklarını korumak ve gözetmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Ancak önceliğimiz ve amacımız ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak. Konya sağlık alanında verilen hizmetlerle öne çıkan bir şehir, Konya'da yaklaşık 15 bin sağlık çalışanı var. Konya şubemizin üstün gayretleri sonucu 10 bin üye ye yaklaştık. Yüzde olarak Türkiye ortalamamızın çok üzerinde olan bu başarıdan ötürü arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Sağlık Müdürü Küçükkendirci ise, Sağlık-Sen'in sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünde gösterdiği kararlı ve yapıcı tutumu ile büyük takdir topladığını ifade ederek Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'e çalışmalarında başarılar diledi.

Sağlık hizmetleri bakımından Konya'nın il dışına sevk edilen hasta sayısının düşüklüğüne karşın, bölge illerden gelen hasta sayısının fazlalığı ve il geneli yüksek hasta memnuniyeti ile ön plana çıktığını söyleyen Küçükkendirci, "Sağlık yatırımlarının tamamlanması ile birlikte otel konforunda hizmet verecek kamu hastaneleri, sağlıkta çıtayı daha yukarılara taşıyacak. Şuan Konya sağlığının geleceği inşa ediliyor. İnşa sürecinde bazı sıkıntılar yaşansa da, bu inşaatlar tamamlandığında, Konya ve bölge illerde yaşayan vatandaşlarımız, tüm sıkıntıları unutturacak kalite ve güzellikte sağlık hizmetine kavuşacak" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar