Konya'da sağlık kuruluşlarından darbe girişimine karşı ortak bildiri


​Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği darbe girişimine karşı ortak bir bildiri yayınladı.

Millet iradesine ve demokrasimize kast eden, devletimizin silahlarını milletimize karşı kullanacak kadar pervasız ve canice gerçekleştirilmeye çalışılan, tarihe kara bir leke olarak geçecek darbe girişimi; kahraman milletimizin, yılmadan, korkmadan, askeriyle, polisiyle, doktoruyla, hemşiresiyle, işçisiyle, esnafıyla her ferdinin bir olarak, canları pahasına bu girişime karşı koymasıyla engellenmiş ve demokrasi zaferine dönüşmüştür.

Geçmişten ders almayan, darbelerin ülkemize verdiği zararları algılayamayan, milleti yok sayan bu cahil zihniyet bütünüyle temizlenecek ve bu vatan haini caniler, adalet önünde yaptıklarının hesabını verecek ve en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

Bizler sağlık camiası olarak; bu alçakça darbe girişimini lanetliyor, vatan haini canilere destek olanları şiddetle kınıyoruz. Vatanına ve kendi iradesine canı pahasına sahip çıkan bu asil milletin mensubu olarak, hizmetkârı olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın isteği doğrultusunda sağlık çalışanlarımız görev yerlerinde hiçbir aksaklığa mahal vermeksizin aileleri ile  birlikte meydanlarda olmaya ve demokrasi şölenine katılmaya devam edeceklerdir.

Başkomutanına, demokrasiye, haklarına ve hürriyetine olan bağlığını en net şekilde ortaya koyan kahraman milletimizin bir daha böyle olaylar yaşamaması temennisi ile darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimize geçmiş olsun.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar