AİLE SAĞLIĞI VE AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ TAMAMLANIYOR


​Selçuklu'da Sağlığa Yatırım Sürüyor

Selçuklu Belediyesi ilçeye sağlık alanında yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Dumlupınar Mahallesi'ne kazandırılacak olan "Aile Sağlığı ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi" % 90 tamamlandı.

Selçuklu Belediyesi' nin sağlık alanındaki yatırımları hız kesmeden devam ediyor.  Her yıl yaklaşık 20 bin artan nüfusuna paralel olarak ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Selçuklu Belediyesi, şimdi de Dumlupınar Mahallesi'ne yeni bir Aile Sağlığı ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi kazandırıyor. Konya'da ağız ve diş sağlığı alanında önemli bir boşluğu dolduracak olan merkez, hem aile sağlığı hem de ağız ve diş sağlığı alanında hizmet verecek olması bakımından da önem taşıyor. Daha önce ilçeye halk sağlığı laboratuvarı, hastane polikliniği ve aile sağlığı merkezi olmak üzere nitelikli birçok tesis kazandıran Selçuklu Belediyesi, yeni yapılacak sağlık yatırımlarıyla bu çalışmalarına yenilerini eklemiş olacak.

2 bin 429 m² alanda bin 865 m² inşaat alanına sahip olacak merkez, bodrum, zemin ve 1.kattan oluşuyor. Merkezin Aile Sağlığı merkezi'nin yer alacağı zemin katta 6 adet poliklinik odası, 2 adet acil müdahale odası, 2 adet çocuk odası ve gözlem odası, 2 adet gebe izleme odası, jinekolojik muayene odası ve 1 adet laboratuvar yer alacak. Ağız ve Diş Sağlığı hizmetinin verileceği 1. katta, 2 adet röntgen odası ve 10 adet diş koltuğu ünitesi ve idari ofisler ve diğer üniteler bulunacak. Dış cephe kaplama çalışmaları ve çevre düzeni çalışmaların aralıksız devam ettiği tesis %90 oranında tamamlandı.

3 milyon 457 bin TL'ye mal olacak Aile Sağlığı ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi, 2016 yılı içinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar