Meram Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Törenle Giydi


​Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesinde bu yıl eğitime başlayan öğrencilere beyaz önlükleri törenle giydirildi. Programa Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, NEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ve Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın ile çok sayıda öğrenci ailesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev öğrencilere "Ülke olarak emperyal güçler tarafından kuşatılıp yok edilmeye çalışıldığımız bu günlerde size bu ülkenin hakikaten çok ihtiyacı vardır. Bunun idraki içerisinde olmanız gerekmektedir." dedi ve bilimsel olarak iyi yetişmeleri için çok çalışmalarını tavsiye etti. Öğrencilerin alanlarında enlerde ve önlerde olmaları gerektiğini ifade eden Vatansev, bunun ülkenin geleceği için önem arz ettiğini vurguladı.

Sağlık eğitimi ve hizmetinin kendini sürekli yenilediğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, bu alanın hata kabul etmediğini aktardı. Küreselleşen dünyada sınırların ortadan kalktığını hatırlatan Şeker, hekimlerin kıtalar dolaştığını ve Meram Tıp Fakültesinden mezun olan doktorların da dünyanın dört bir yanında hizmet ürettiklerini belirtti. "Gençlerimiz kendilerini bu şekilde yetiştirecekler ve biz de kendilerini bu şekilde donatıp dünyaya, insanlığa hizmet etmek üzere mezun edeceğiz. Bugün bunun ilk adımı atılıyor. Kendilerine bir beyaz önlük giydiriyoruz." diyen Şeker, öğrencilere giydikleri beyaz önlüğü ömür boyu lekesiz olarak taşımalarını tavsiye etti.

Daha sonra öğrencilere beyaz önlükleri protokol ve öğretim üyeleri tarafından törenle giydirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar