Midesinden 10 Kg Tümör Çıkarıldı


​Ermenekte yaşayan 60 yaşındaki Mehmet Balcı aylarca karın ağrısı çekti. İlk etapta doktorlar midesindeki tümörü fark etmedi. Hastalığı fark edildikten sonra ise farklı hastanelere gitti ancak ameliyat olamadı. Mehmet Balcı'nın midesinde bulunan 45 cm büyüklüğündeki yaklaşık 10 kg'lık tümör Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen operasyonla çıkarıldı.

Yaklaşık 8 ay önce midesindeki rahatsızlık için hastaneye giden ve ilaçla tedavi uygulanan Mehmet Balcı, rahatsızlığı giderek arttığı için farklı hastanelere başvurduğunu ancak midesindeki tümörü doktorların fark etmediğini daha sonra da tespit edilen kitleyi ameliyat edecek bir doktor aradığını söyledi. Balcı, Ermenek'te bir doktorun tavsiyesi üzerine Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu'na başvurduğunu ifade etti.

Hastanın ilk kontrollerinde mideden kaynaklı 45 cm'lik bir kitlenin olduğunu bu kitlenin de midede nadir görülen stromal tümör olduğunu fark ettiklerini söyleyen Erikoğlu, tümörün büyüklüğü nedeniyle akciğer başta olmak üzere diğer organlara ciddi bası yaptığını anlattı. "Tümörü ameliyatla çıkarmaya karar verdik. Kitle tüm mideyi tutmuş, karın arka duvarındaki damarları sarmış, kalın bağırsağın büyük bir kısmını invaze etmişti. Biz de tüm mideyi ve kalın bağırsağı geniş bir şekilde çıkartıp kitleyi de damarların üzerinden temizledik." diyen Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu, tümörün 45*45 cmlik ve 9 kilo 650 gram ağırlığında bir kitle olduğunu söyledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar