Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, Otizm Eğitim Seminerleri 31 Ekim – 1 Kasım’da Konya’da!


​Tohum Otizm Vakfı'nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, 31 Ekim-1 Kasım'da Konya'daki aileler, eğitimciler ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. 31 Ekim Pazartesi, SOBE Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan ilk seminerde, Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin, ikiz çocuklarından biri olan 19 yaşındaki oğlu Cem'in otizmle mücadelesine dair deneyimlerini paylaşacak. Seminerin ikinci günü ise, 1 Kasım tarihinde Necmettin Erbakan Üniversite'sinde düzenlenecek.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimleri ile bu kez Konya'daki aile, eğitimci ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Seminerler aracılığıyla, otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenler ve üniversite öğrencilerine otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmli Çocuk Annesi Sezgin'in Deneyimleri Örnek Niteliğinde

Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin'in otizmli oğlu Cem'le ilgili deneyimleri diğer ailelere örnek niteliğini taşıyor. 1997 yılında Sezgin'in ikiz çocuklarından biri olarak dünyaya gelen ve 15 aylıkken otizm tanısı alan Cem, bugün 19 yaşında. Sezgin'in oğlu Cem için tanı ve eğitim sürecinde yaşadığı sıkıntılar, Tohum Otizm Vakfı'nın kurulmasına ve bugün vakıf aracılığıyla yüzlerce otizmli çocuğa ve ailesine ışık tutulmasına kadar uzanıyor.    

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE), Konya Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (KOÇAYDER) iş birliği ile düzenlenen seminerle ilgili konuşan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Ak; "SOBE Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı olarak TOHUM Otizm Vakfı'nı Konya'da ağırlamaktan dolayı memnuniyetimi ifade etmek isterim. Yapılacak eğitim çalışmaları otizmin daha iyi tanınmasına ve ailelerin bu konuda bilinçlenmesine katkı sağlayacaktır" dedi. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı'nın yapımı Selçuklu Belediyesi tarafından  tamamlanmıştı.

İki gün sürecek seminerlerde, Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi Koordinatörü Deniz Yılmaz da, aile ve eğitmenlere yönelik uygulamalı eğitimler verecek. 31 Ekim Salı, SOBE Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek seminerde 'Otizmli Çocukların Özel Eğitimi, Otizmli Çocuklar için Ev Programı Geliştirme' konularında çalışmalar yapılırken, 1 Kasım Salı Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde düzenlenecek seminerde ise 'Otizmli Çocuklara Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma', 'Problemli Davranışlarla Başa Çıkma Stratejileri' konuları çalışılacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar