Basın Mensuplarından Kan Bağışına Destek


​Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü, Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC), Konya Basın Konseyi (KBK), Türkiye Kızılay Derneği Konya Şubesi, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi ve Aliya İzzetbegoviç Derneği işbirliğiyle, "Kan Verelim Can Verelim" temalı kan bağışı kampanyasının ikincisi düzenlendi.

Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü, Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC), Konya Basın Konseyi (KBK), Türkiye Kızılay Derneği Konya Şubesi, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi ve Aliya İzzetbegoviç Derneği işbirliğiyle, "Kan Verelim Can Verelim" temalı kan bağışı kampanyasının ikincisi düzenlendi. Kan bağışı kampanyasına basın mensuplarının yanı sıra, birçok kamu kurum kuruluşu ve sivil toplum kuruluşundan katılan yetkililer kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldular.

Basın Mensupları Kan Vererek Farkındalık Oluşturuyor

Kampanya ile ilgili konuşma yapan Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Cemil Paslı:  "İkincisini düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasını geleneksel hale getirmeyi arzu ediyoruz. Mesleği gereği sürekli kamera ve fotoğraf makinasının arkasında bulunan basın mensuplarımız bu noktada bir farkındalık oluşturarak böylesi önemli bir faaliyete destek oluyorlar" dedi. Kendisinin 30 kez kan bağışında bulunduğunu ifade eden Paslı, Kızılay'a bağışlanan her kanın iki kişiye can verdiğini ve ayrıca kendi adımıza 3 fidanın dikildiğini belirterek, vatandaşları kan bağışına davet etti. Toplumun üçtü birinin sürekli kan vermesi halinde kimsenin kan aramayacağını, ameliyat ve trafik kazası gibi zor durumlarda kan arama zahmetine girmeyeceklerini söyleyen Paslı, "insanlara can olmak ve kendi sağlığımızı muhafaza etmek adına halkımızı kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz. Hayatımda şunu tecrübe ettim. Kendi isteğimizle kan verdiğimizde bilimsel yolla sağlığımıza katkı yapacak şekilde kan veriyoruz. Vermediğimiz zaman halk arasında bir deyimimiz vardır ya "Akacak Kan Damarda Durmaz" diye, dolayısıyla biz erken davranalım, hem insanların duasını alalım, hem de sağlığımızı tazeleyelim hem de dikili bir ağacımız olsun" dedi. Paslı, kan bağışı kampanyasına destek olan basın mensuplarına, kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür etti. Programda ayrıca katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar