Sağlık-Sen’ den 112 Çalışanlarına Acil Sağlık Haftası Ziyareti


​Sağlık-Sen Konya Şubesi, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle Konya İl Sağlık Müdürlüğünde görevli 112 çalışanlarını ziyaret etti.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci ve 112 çalışanları ile bir araya gelen Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, "Öncelikle 112 çalışanlarının Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyorum. Hepimizin bildiği üzere 112 ve diğer birimlerde görev yapan sağlık çalışanlarımız için ciddi kazanımlarımız oldu. Sağlık-Sen olarak her zaman verdiğimiz sözlerin arkasında durmaya ve tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Sevincinizde de üzüntünüzde de yanınızdayız, görevlerinizde başarılar diliyorum" dedi.

İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sivil toplum kuruluşlarının sağlık çalışanlarımız için yaptıkları çalışmaları destekliyor ve sorunları çözmek için birlikte çalışıyoruz. Bu ziyareti için Sağlık-Sen Konya şube Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

112 çalışanlarının, hastaları hayatta tutabilmek için çoğu zaman kendi canlarını hiçe saydıklarını belirten Küçükkendirci, "Zamanla yarışan 112 ekipleri, hastalarımıza ulaşmaya çalışırken trafikte, ulaştıktan sonra da hasta yakınları ile sorun yaşayabiliyorlar. Bu sorunlar bazen tıbbi müdahalede ciddi gecikmelere neden olabiliyor. Acil tıbbi müdahalede bizim için saniyeler bile çok değerli bu nedenle vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri ve 112 ekiplerimize yardımcı olmaları büyük önem arz ediyor. Bu vesile ile ambulanslarımızın yollarının hep açık ve kazalardan uzak olmasını diliyor, 112 çalışanlarımızın Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar