Konya Ereğli Devlet Hastanesi, açılış için gün sayıyor


​Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, yapımı tamamlanan Ereğli Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emine Pekkirişci ve Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz.Dr. Hasan Beyhekim ile birlikte hastane inşaatını inceleyen Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, geçici kabul işlemleri başlatılan inşaatın son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yenilenen ihaleden sonra hız kazanan inşaatın geçici kabul işlemlerinin başladığını söyleyen Küçükkendirci, "İnşaat sürecinde geçmişte elimizde olmayan bir takım sıkıntılar yaşansa da, artık hastanemizin açılış için gün saydığını söyleyebiliriz. Nitelikleriyle çok konuşulacak ve ön plana çıkacak bir hastane, örneğin her odada banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı bulunacak. Hasta odaları en çok ikişer kişilik planlandı. İnsanlarımıza evlerindeki konforu aratmayacak birçok detay yer alacak. Son teknoloji tıbbi ekipmanlarla donatılmış, ergonomik ve modern bir hastane ile Ereğli halkımıza sunulan sağlık hizmetleri yeni bir boyut kazanacak" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi kontrolörlüğünde 93 bin 760  m2 arsa içerisinde, 6 bin 570  m2 oturum alanı üzerinde inşa edilen Ereğli Devlet Hastanesi,  32 bin 105  m2 kapalı alanda, 200 yatak kapasitesi ile Ereğli ve komşu ilçelere hizmet verecek.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar