KARATAY KONFERANSLARINDA DOĞAL DOĞUMUN ÖNEMİ KONUŞULDU


Karatay Belediyesi'nin KTO Karatay Üniversitesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği seminerler 'Gebelikte Sağlıklı Yaşam, Doğal Doğum ve Emzirme' konulu konferansla devam etti

Dolu içeriklerle Konyalılarla buluşan 5. Karatay Konferansları 'Gebelikte Sağlıklı Yaşam, Doğal Doğum ve Emzirme' konulu konferansla devam etti.  Karatay Belediyesi, KTO Karatay Üniversitesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile Karatay Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere öğrencilerin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.  Doç. Dr. Güliz Onat seminerde doğumda anne ve bebeği bekleyen süreç, uygun bir gebelik süreci geçiren anne adaylarında tersine bir bulgu yoksa normal doğumun faydaları, normal doğum endikasyonları ve avantajları, sezaryen ile normal doğum arasındaki farklar, uygun egzersizin doğum sürecine katkıları gibi konular hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. 

Güliz Onat, anne adayının gebelik süresince hekim ile çok iyi bir diyalog içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi. Hamile kadının doğumuna kendisinin sahip çıkması gerektiğinin söyleyen Onat, Hekimin de gebe için iyi bir danışman olması gerektiğini belirtti.  Çocuk sahibi olmaya hazırlanan baba adaylarının da bu süreçte eşiyle birlikte rahat ve mutlu bir gebelik süreci geçirmesi için izleyici olmaktan çok katılımcı olmaları gerektiğinin altını çizen Doç. Dr. Güliz Onat, babaların anne adaylarının yaşadığı fiziksel heyecanları ve duyguları paylaşmasının önemine dikkat çekti. Konferans katılımcıların normal doğum ve gebelik ile ilgili merak ettikleri soruların yanıtlanmasıyla son buldu.  Seminerin sonunda Karatay Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güliz Onat'a çiçek takdim edildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar