Karakap “ Tıbbı malzemeler eczanelerden temin edilebilecek “


Konya Eczacılar odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap"1 Temmuz 2017 den itibaren tıbbı malzemeler de eczanelerden sadece katılım payları ödenerek temin edilmeye başlanmıştır.

Tıbbı malzemelerin eczanelerde temin konusunda yazılı bir açıklamada bulunan Konya Eczacılar odası Başkanı Cemil karakap " Şöyle ki; TEB ve SGK arasında imzalanan protokol doğrultusunda artık tıbbı malzemeler eczanelerden katılım payı ödeyerek temin edilebilecek.

Bu hastalarımız için önemli bir fırsat. Daha önceden tıbbı malzeme ihtiyacı olan hastalar eczane yada medikalden bu ürünleri parasını ödeyerek alıyor, akabinde ilgili evrak reçete ve faturası ile birlikte SGK Sağlık işleri il müdürlüğüne başvuruyor eğer evraklarında eksiklik yok ise 2-3 ay içerisinde parasının bir kısmını geri alabiliyordu.

Yeni yöntemle hastalarımız aynı ilaç alır gibi eczanelere müracaat ederek eczanelerden profesyonel eğitim gerektirmeyen tıbbı malzemeleri eczanelerden temin edebileceklerdir.

Bu uygulama gerçekten yerinde bir uygulama oldu. Çünkü biz eczacılar Üniversite eğitimimiz sırasında bir yıl boyunca insan anatomisi ile ilgili ders görüp eğitim alıyoruz. Bu yüzdende insan vücudunda kullanılacak tıbbı malzemelerin eczacılar tarafından hastalar sunulması ve uygulanması çok doğru olmuştur."dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar