BAŞKAN HANÇERLİ ALHEİMER HASTALARIYLA BİR ARAYA GELDİ


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 'Dünya Alzheimer Günü' dolayısıyla yapımı Karatay Belediyesi tarafından tamamlanan Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'ni ziyaret ederek hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya geldi

Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İş adamı Mehmet Ali Atiker, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi Dernek Başkanı Prof. Dr. Figen Güney, Alzheimer Kurucu Dernek Müdürü Semra Baral katıldı. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "21 Eylül Dünya Alzheimer Günü" dolayısıyla yaptığı açıklamada Alzheimer hastalığının hızla arttığına dikkat çekerek, bu hastalığa karşı artık daha tedbirli ve duyarlı olunması gerektiğini söyledi. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Konya belediyelerinin fiziki çalışmalarını tamamladığını ve artık sosyal, kültürel ve sağlık belediyeciliği yapar konuma geldiklerini dile getirerek; "Karatay Belediyesi olarak böyle anlamlı bir yatırıma ev sahipliği yapmanın gururunu bu programlarda bir kez daha anlıyoruz" dedi. 

Alzheimer hastalığı sürecinde hem hastaların hem de aile yakınlarının çok zorlandıklarını ifade eden Başkan Mehmet Hançerli; "Hasta yakınlarının zorluklarını, neler yaşadıklarını çok yakından görüyorum. O yüzden belediye olarak bu hastalık için elimizden gelen desteği ve yardımı yapıyoruz. Yerel yönetimler olarak bu eli öpülesi insanlara bir nebze yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize" ifadelerini kullandı. Başkan Hançerli konuşmasının sonunda fedakarca çalışmalarından dolayı Alzheimer Yönetim Kurulu Üyelerine ve çalışanlarına teşekkür etti. Karatay Belediyesi'nin Alzheimer hastaları için Konya'ya yakışır bir Gündüz Yaşam Merkezi kazandırdığını dile getiren Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi Dernek Başkanı Prof. Dr. Figen Güney ise; Yaşam Merkezi'nde hastaları ev ortamında ağırladıklarını belirterek onların hayatlarına güzel başlangıçlar sunduklarını söyledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar