GRİP AŞINIZ OLDUNUZ MU?


TEB 5. Bölge Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap, Konyalı vatandaşları uyardı.

TEB 5. Bölge Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap;"Çocukların, 65 yaş üstü vatandaşların ve özellikle kronik hastalığı olan(kalp, tansiyon, dia bet, astım, koah) kişilerin özellikle grip aşılarını olmalarını tavsiye ediyoruz "dedi              

Grip vakaların son günlerde arttığını vurgulayan Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap; " Bilindiği gibi sonbahar geldi. Gün içerisinde sıkça hava değişmekte ve sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu aylarda ise grip vakaları çoğalmaktadır.

Özellikle kronik hastalığı olan(kalp, tansiyon, diyabet, astım, koah) kişilerin özellikle grip aşılarını olmalarını tavsiye ediyoruz. Zaten SGK tarafından da kronik hastalığı olan, 65 yaş üstü hastalara grip aşıları reçete edildiği takdirde SGK tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda toplum ile iç içe olan ve insanlar ile yakın temasta bulunan kişilerin de grip aşısı olmalarında çok fayda bulunmaktadır. Grip aşıları altı ay boyunca koruma sağlamaktadır ve grip olma riskini en aza indirmektedir.

Bu yüzden kışı rahat geçirmek ve daha az grip olmak adına tüm vatandaşlarımızın grip aşılarını olmalarını tavsiye ediyorum. Şu anda Konya da tüm eczanelerimizde grip aşılarımız mevcuttur. Sağlıklı günler dileği ile.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar