ARAMA KURTARMAYA KARATAY İMZASI


Karatay Belediyesi ve Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri Gençlik ve Spor Kulübü Arama Kurtarma Acil Yardım Eğitim Merkezi (Konya İHH AKEM)arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Karatay Belediyesi bünyesinde çalışan ve tamamen gönüllük esasına dayalı olarak kurulan 16 kişilik arama kurtarma ekibi eğitimlerini başarı ile tamamladı.

İHH İnsani Yardım Derneği ve Karatay Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Arama ve Kurtarma ve ilk yardım faaliyetlerinin önemine dikkat çekmek amacıyla Takkelidağ Zirve Tırmanışıyla gerçekleştiren Karatay Belediyesi Arama Kurtarma ekibi, Takkeli Dağ tırmanışının ardından eğitimlerine, profesyonel eğitmenler eşliğinde; yangın, dağcılık, su altı arama kurtarma ve ilkyardım konularından oluşan eğitimle devam etti. Büyük bir özveriyle çalışan ekip, Arama Kurtarma Temel Eğitimi teorik - uygulama eğitimlerinin ardından gönüllü itfaiyecilik eğitimlerini de tamamlayıp sertifika almayı hak kazandılar.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; konu ile ilgili yaptığı açıklamada İHH AKEM ve Karatay Belediyesi arasında gerçekleşen Arama ve Kurtarma işbirliği protokolünün olumlu sonuçlar meydana getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; insanlığa faydalı olmak adına tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmalarını gerçekleştiren personelleri tebrik etti. Başkan Hançerli doğal ya da insan kaynakları afetlerde eğitimli personellere çok önemli vazifeler düştüğünü belirterek ekibe başarılar diledi.

g

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar