KARATAY BELEDİYESİNDE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Karatay Belediyesi, taşeron çalışanların kadroya alınmasının ardından; kadroya geçen personellere yönelik iş güvenliği ve sağlığı semineri gerçekleştirdi.

Karatay Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Eyigül, Mustafa Koçak ve İş Yeri Hemşiresi Alper Yiğit Gök; çalışanlara sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı sağlamak ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için iş sağlığı ve güvenliğinin önemine değindiler.

"İş yerindeki şakalaşmalar pek çok kazaya sebebiyet veriyor."                                                                                                                              
İş kazalarının başlıca sebeplerinden birinin iş arkadaşları arasında gerçekleşen şakalaşmalar olduğuna dikkat çeken Eyigül, iş disiplinine riayet etmemenin büyük kazalara, yaralanmalara hatta ölümlere sebebiyet verdiğini söyledi. Eyigül "Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve işverenin bu konudaki talimatlarına uymaları gerekiyor. Çalışan, hareketlerinden ve özellikle yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür." dedi.

"İş güvenliği ekipmanlarını doğru kullanmak mesleki hastalıkları önlemede büyük önem taşıyor."

 İş güvenliği uzmanı Mustafa Koçak ise meslek hastalıklarının önlenebilir çözümleri olduğunu vurgulayarak; işverenin sağladığı güvenlik ekipmanlarının doğru kullanımının meslek hastalıklarını önlemede çok büyük önem taşıdığını belirtti. İş yeri hemşiresi Alper Yiğit Gök işe başlamadan önce istenilen sağlık raporlarının taşıdığı önemini anlatarak çalışmaya başlamadan önce alınan raporların ileriki yıllarda yaşanabilecek mesleki hastalıklarda delil niteliği taşıdığına dikkat çekti.

Soru cevap şeklinde devam eden seminerde işçiler, mevzuatta bulunan yasal hakları, iş güvenliği ve sağlığı hakkında iş güvenliği uzmanlarından bilgi aldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar