Bozkır Devlet Hastanesi Türk Kızılay’ının Yanında…

Bozkır Belediye Düğün Salonunda Türk Kızılay Derneğinin yapmış olduğu kan bağış kampanyasında Bozkır Devlet Hastanesi ekibi üzerine düşen görevi yaptı. Bozkır Devlet Hastanesi ekibi, her zaman olduğu gibi, kanıyla canıyla Bozkır Halkının ve Türk Kızılay'ının yanında olduğunu, başta Başhekimimiz Op. Dr. Halil İbrahim TAŞCI olmak üzere, Hastane müdürümüz Süleyman BÜYÜKYAVUZ ve diğer tüm personelleri ile birlikte Kan bağışında bulunarak göstermiştir. 

Başhekimimiz Op. Dr. Halil İbrahim TAŞCI 'nın yaptığı açıklamada;

 ''Her sağlıklı yetişkin bireyin kan bağışında bulunmasının ve böylece gerek yurtiçi gerekse yurtdışında bir damla kana muhtaç olan insanlara yardım elini uzatmasının çok önemli bir görev olduğunu açıkladı. Bir gün kana ihtiyacı olacak kişinin kendimiz ya da bir yakınımız olabileceğini sürekli aklımızda tutarak konuya hak ettiği hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.  
Bozkır Devlet Hastanesi personellerinin yanlarında olduğunu fark eden Türk Kızılay'ı çalışanları kan bağışına göstermiş olduğumuz ilgiden çok memnun kalarak başta Başhekimimiz olmak üzere hepimize tek tek teşekkür etmişlerdir. Ayrıca Türk Kızılay'ı çalışanları, daha önce bir gün içerisinde Konya ilçelerinde bu kadar fazla kan bağışı toplayamadıklarını ifade ederek,  Bozkır halkına da, çetin kış şartlarına rağmen, göstermiş oldukları hassasiyetten teşekkürlerini iletmişlerdir. 
Kızılay ekibi ile yapılan ön görüşme sonrasında, dört ay sonrası için Bozkır ilçesinde yapılması planlanan kan bağışı kampanyasının çok daha geniş bir katılım ile hastanemiz öncülüğünde, hastane binasında yapılması kararlaştırılmıştır. ''

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar