Down Sendromlular farkındalık günü ve Yaşlılar Haftası birlikte coşkuyla kutlandı.


21 Mart Down Sendromu farkındalık günü ve Yaşlılar Haftası, Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Alzheimer Konya Derneği ve Selçuklu Özel eğitim Meslek okulunun işbirliğiyle düzenlen bir program ve Konya Valisinin Eşi Dr. Funda Toprak ve protokol üyelerinin eşlerinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

            Yaşlı Bakım-Eğitimi Uygulama ve Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen 21 Mart Down Sendromu farkındalık günü kutlama programına Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın eşi Dr. Funda Toprak, Garnizon Komutanının eşi, Pelin Yüksel,  Konya Cumhuriyet Başsavcısının Eşi Şule Solmaz, İl Jandarma Komutanı'nın eşi Hikmet Yaşin, Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar, Alzheimer Derneği Başkanı Prof Dr. Figen Güney, Selçuklu Özel eğitim Meslek Okulu öğretmenleri Yunus Oruç, Fatih Karademir ve öğrencileri ile çok sayıda misafir katıldı.

Down Sendromlu bireylerin her yaşta ve konumda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek, fırsat eşitliği sağlamak ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmak amacıyla Türkiye'de ve dünyada Down Sendromu ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip çeşitli kurumlarla işbirliği geliştirerek öncü projeler üretmek için her yıl 21 Mart günü Dünya Down Sendromlular günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Alzheimer Konya Derneği ve Selçuklu Özel eğitim Meslek okulunun işbirliğiyle düzenlenen 21 Mart Down Sendromlular ve Yaşlılar Haftası etkinliğinde protokol üyeleri, Alzheimer Yaşam Merkezi Gündüz bakımevindeki kalanlara karanfil takdim ettiler. Daha sonra ise Down Sendromlu çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenme imkânı buldular. Programda Protokol üyelerine ve misafirler çeşitli ikramlarda bulunuldu.

21 Mart Down Sendromu farkındalık günü ve Yaşlılar Haftası etkinliği günün anısına hep birlikte çekilen fotoğraflar ile son buldu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar