Bozkır Devlet Hastanesinde Kızılay'a 144 Ünite kan bağışlandı.


Konya'nın Bozkır ilçesinde Bozkır Devlet Hastanesi ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyasında Bozkır'da şuana kadar ki en yüksek kan bağışı sağlandı.  

Devlet hastanesinde gerçekleştirilen, Türk Kızılayı ile Bozkır Devlet Hastanesinin ortaklaşa yürüttüğü kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gördü.

Bozkır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Taşçı yaptığı açıklamada "Kan ver, Can ver etkinliğimize desteklerini esirgemeyen Bozkır halkımıza teşekkür ederiz.


Desteklerini bizden esirgemeyen Kaymakamımız Oltan Bayraktar'a ve Belediye Başkanımız Sadettin Saygı'ya ilçe Garnizon komutanı, ilçe emniyet amiri ve diğer tüm kamu kurumu ve amirlerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Programa bozkır halkının gösterdiği yoğun ilgiden dolayı hastanemizde 144 ünite kan bağışı alınmıştır. Türk Kızılay'ımız Bozkır ilçe tarihinde tek seferde toplanan en büyük kan bağışı sayısına ulaşmıştır. Kızılay'ın düzenli aralıklarla ilçemize geldiğini ve kan bağış topladığını herkes biliyor ama farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığımız bu etkinlikte halkımız sayesinde istenilen amaca ulaştığımızı düşünüyoruz.

Ülkemizde her gün Çeşitli nedenlerle yaralanmalara bağlı acil kan ihtiyacı duyulmaktadır. Önümüzdeki ay Ramazan ayı olması ve kan bağışı oranının düşmesi sebebiyle ülkemizin kan ihtiyacına bir nebzede olsa Bozkır Devlet Hastanesi ve çalışanları olarak böyle bir kampanyaya destek vermenin gururu içerisindeyiz" dedi.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar